top of page

У червні 2010 року між Міністерством освіти і науки України та компанією LEGO  Foundation    було підписано Меморандум про взаєморозуміння, згідно з яким почала діяти благодійна програма  «Навчання через дію» у межах проекту  «Сприяння освіти» наш заклад отримав навчальні набори LEGO Education. Головним завданням програми «Навчання через дію» є застосування інноваційних  LEGO – методів навчання у систему освіти.

 

         Конструктор LEGO – це цікавий матеріал, що стимулює  дитячу фантазію, уяву  і допомагає формувати моторні  навички, адже діти – природжені конструктори, дослідники і винахідники. Ці закладені природою задатки найшвидше реалізуються й удосконалюються у конструюванні. Адже саме у цьому виді діяльності діти мають необмежену можливість вигадувати і створювати свої побудови, конструкції, проявляючи зацікавленість, кмітливість і творчість.

    

        Заняття з конструювання  проводимо за Програмою розвитку конструктивних здібностей у дітей  дошкільного віку «LEGO - конструювання»  Тетяни Пеккер.  Діти  дуже  люблять ці заняття  і завжди з інтересом  і нетерпінням  чекають на виготовлення нових моделей. Головне завдання вихователя – постійно підтримувати у дітей інтерес до конструювання  та створювати для кожної дитини ситуацію успіху. Тематичні набори конструкторів є саме тим ігровим  дидактичним матеріалом, що дають  змогу вихователю враховувати не лише вікові та індивідуальні можливості, а   уподобання кожного малюка.

 

      Під час організації занять із конструювання з дітьми дошкільного віку

широко застосовують такі методи розвитку з конструкційних і творчих

здібностей, як:

● навчання дітей конструювання через дію;

● самостійні дії з конструктором;

● закріплення власного досвіду;

● складання конструкцій за вказівкою вихователя;

● створення та обігравання конструкцій самостійно;

● опис своїх дій під час обігравання;

● аналізування та оцінювання побудованої конструкції;

● обігравання конструкцій: у парі з товаришем, підгрупах;

● спільні дії з товаришем за домовленістю;

● розв’язання різних життєвих ситуацій з метою засвоєння соціальних

ролей.

 

    Конструктор  LEGO – це яскравий ігровий засіб, що допомагає 

вихователю привернути увагу дітей, навчити слухати та розуміти

педагога, керуватись у діяльності його поясненнями. Систематичне

і  цілеспрямоване використання  дидактичних ігор з конструктором

дає дітям змогу розвивати комунікативні здібності та мовленнєву

ініціативу. Конструкції є чудовим стимулом і предметною опорою до с

кладання невеликих казок, творчих розповідей.

  А ще окремі моделі ми   використовувати як атрибути для рухливих ігор.

 Педагогічний колектив  вдало інтегрував навчання з LEGO в освітній процес, вихователі створюють цілі проекти, де майстерно поєднують навчання LEGO конструювання із всебічним розвитком дітей, а саме, стимулюванням бажання дитини досліджувати навколишній світ. На сьогодні педагогами ДНЗ було створено уже такі проекти: «Ферма»; «Абетка автомобільних доріг»; «Щедра осінь», «Тренажери власноруч»(використання конструктора типа DUPLO у фізкультурно-оздоровчій роботі); «Яєчко -  розмальоване, барвисте»

 Для  представників  LEGO  Foundation  у вересні місяці були проведені майстер-клас з вихованцями молодшої , середньої та старшої груп

 

 

 

Конструктор  LEGO  Foundation   

 Оптимізуючи розвивальне середовище, ми забезпечуємо кожній дитині свободу розвитку, запорукою якого є докладання дитиною власних зусиль до досягнення результату в будь –якій діяльності. Ми прагнемо, щоб радість від ігрової діяльності поступово переросла в радість навчання.

 Вихователі нашого закладу  удосконалюють свою педагогічну майстерність. Приймають активну участь у різноманітних педагогічних заходах при проведені яких залучаємо такі форми роботи як майстер-клас, тренінги. Використання цих різноманітних методів і прийомів дозволяє сформувати у кожного педагога такий тип мислення, який стає невід’ємною рисою особистості, забезпечує творчий характер будь-якої праці.

 

   

    Ціннісність занять з конструкторами LEGO полягає в тому, що граючись дитина діє активно,  розкрито, гра захоплює її почуття, інтелект ,  уяву, концентрується увага при виконанні конструкторської роботи. Саме ця праця допомагає дитині стати самою собою. Діти використовують навколишнє середовище, щоб удосконалювати себе, тому  створений вихователем, нехай штучно коструктивний майданчик,  дає змогу постійно стимулювати  саморозвиток дитини.

      Педагогічний колектив дошкільного закладу  разом з вихованцями приймали активну участь   в заходах міста Києва  в організації виставки:

 « Київська педагогічна хвиля»,  «Дай руку, першокласнику », «Зимовий land» адже, основною метою є створення умов, щоб навколишній світ для дитини став різноманітним і разом з тим безпечним, щоб надати реальну можливість для вільного вибору і прояву ініціативи, щоб розвивати і виховувати дитину.

 

        Підводячи підсумок проведеної роботи з конструктора LEGO  Foundation  можна стверджувати, що головна ідея навчання конструкторами LEGO  полягає у навчанні через дію, тобто здобутті знань у процесі конструювання та дослідження моделей. Це не лише гра, а й важливий чинник розвитку дітей.

bottom of page