top of page
Звітування
керівника дошкільного навчального закладу №180
Андреєвої Феодосії Михайлівни
перед працівниками  та громадскістю

 

 

 

від 28.05.2014року

присутні: 65 осіб (11 працівників,  54 батьків )

 

Порядок денний:

1.Звіт керівника дошкільного навчального закладу №180 « Про роботу керівника дошкільного навчального закладу№ 180 у 2013/2014 навчальному році»:

1.1.Звіт завідувача дошкільного закладу Андреєвої Ф.М

1.2.Обговорення звіту керівника

1.3.Таємне голосування

1.4.Прийняття рішення загальних зборів.

         Дошкільний навчальний заклад № 180 – ясла-садок комбінованого типу, розташований за адресою: 01050, м. Київ, вул. Мельникова 28-а, тел. 483-35-80. Проектна потужність дошкільного закладу – 75 місць. На даний час в дошкільному закладі функціонує 4 групи – 87 вихованців. Групи комплектуються за віковими ознаками. Дошкільний заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем (3 групи – 12 годинним перебуванням дітей, 1- група - цілодобова)

   Кадрами дошкільний заклад укомплектовано, працює в закладі 26 працівників: з них педагогічних працівників - 11 (завідуюча, музичний керівник, інструктор з фізкультури, практичний психолог, вихователь-методист); 8 – педагогів – вища дошкільна освіта; 1 педагог – середня спеціальна освіта; 2 педагоги  -  навчаються);

- обслуговуючий персонал - 15 працівників.

        У 2013-2014 н. р. двоє  педагогів підвищили свою кваліфікаційну категорію за результатами атестації, а саме: музичний керівник Трацевська О.Й підтвердила кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії та практичний психолог Хоменко М.М  встановлена кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії» Протягом навчального року підвищили свій професійний рівень: практичний психолог Хоменко М.М та вихователь Хоменко М.М (курси підвищення кваліфікації при ІППО імені  Бориса Грінченка)

     Згідно нормативів, санітарно-гігієнічних вимог та специфіки роботи дошкільного закладу в дитсадку обладнанні необхідні приміщення: групові кімнати, спальні, роздягальні та кімнати гігієни; мед блок, ізолятор; кабінет завідуючого, фізичного інструктора, практичного психолога, вихователя – методиста;  музично – спортивна зала;

харчоблок, комора, пральня,  гладильня знаходяться в окремо побудованому приміщенні.

     В дошкільному закладі створені сучасні умови для розвитку дітей. Предметно-ігрове середовище усіх приміщень відповідає санітарним, функціональним, естетичним вимогам завдяки спільній роботі з вами, шановні батьки, та вихователями груп.

     Дошкільний навчальний заклад № 180 в своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад України, іншими нормативно-правовими актами, власним Статутом.

 

    Діяльність дошкільного закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти:

 - збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров'я дітей;

 - їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів;

 - забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту.

 

   Пріоритетними напрямами діяльності дошкільного навчального закладу є:

 - збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дітей з раннього віку

 - використання особистісно - орієнтованого підходу до розвитку кожної дитини;

 - впровадження в освітній процес найкращого педагогічного досвіду роботи, новітніх технологій виховання та навчання. 

 

   Річний план 2013 -2014 н. р. передбачав вирішення  колективом таких завдань:

1.Використання  ефективних засобів удосконалення рухової діяльності дітей, розвитку інтересів до рухів (за авторською системою М. Єфименка).

 

2.Використання ефективних методів сенсорного виховання та   формування  пізнавальної активності дошкільників в роботі з   конструктори LEGO Education

 

3. Формування життєвої компетентності дітей, знань і розуміння правил безпечної поведінки на вулиці.

     

      Педагоги брали активну участь у різноманітних педагогічних заходах, зокрема: майстер-клас: «Фізичні вправи з нетрадиційним обладнанням», інтерактивний семінар: «Формування логіко-математичної  компетентності дошкільників»; семінари – практикуми:  «Конструктори LEGO Education як засіб формування пізнавальної сфери дітей дошкільного віку», «Використання гри у процесі навчання рухових дій», «Безпека дитини в довкіллі»; проект освітньої роботи: «Моя безпека на дорозі» LEGO- конструктор  як дидактичний ігровий засіб); ділові ігри, бесіди за «круглим столом», тренінги. Педагоги поглибили свої знання, беручи участь у майстер – класі: «Хід конем: шахи для дошкільнят» Корисними для підвищення майстерності педагогів були конкурси, відкриті перегляди занять.

 Поставлені перед педагогічним колективом завдання на навчальний рік були успішно реалізовані. Всі пріоритетні завдання дошкільного закладу 2013-2014 навчального року розглядались на педагогічних радах: «Якісна освіта – запорука самореалізації особистості»; «Служби невідкладної  допомоги» «Сучасні підходи до логіко-математичного розвитку дошкільників»; «Зміцнення та відновлення здоров’я вихованців шляхом використання здоров′язберігальних технологій: «міні»- ігор за авторською системою М. Єфименка.

 

   Підвищенню професійної компетентності педагогів та результативності навчально-виховної роботи з дітьми дошкільного віку сприяє активна участь педагогів дошкільного закладу в методичній роботі району та міста:

  • педагоги (середньої групи)  взяли участь у районній виставці авторських дидактичних посібників з формування елементарної компетенції безпечної поведінки дітей дошкільного віку. На виставці була представлена дидактична гра "Допоможи мені..." з формування елементарної компетенції безпечної поведінки у природі;

 • інструктор з фізкультури представила матеріали на  районний  конкурс-огляд  на кращий стан з фізичного виховання. Система роботи з фізичного виховання була схвалена з відзнакою журі;

 • музичний керівник  представила матеріали з досвіду організації театралізованої діяльності на районний Всеукраїнський фестиваль дитячого театрального мистецтва;

 • з  метою   підвищення якості фізкультурно-оздоровчої роботи, активізації співпраці з сім’єю з фізичного виховання команда вихованців старшої групи взяли участь  у спортивних  змагання «Перші кроки».

 • у січні місяці вихователь – методист  та вихователь старшої групи взяли участь у засіданні круглого  столу «Обмін досвідом з іншими містами LEGO – технології» при інституті ІППО імені  Бориса  Грінченка;

 • 13 квітня 2014 року вихованці та педагогічний колектив дошкільного навчального закладу взяли участь у  ІV Всеукраїнському дитячому  фестивалі робототехніки «ROBOTICA -2014», який проходив в НСК Олімпійський.

   Наші вихованці змагалися в архітектурному конкурсі «Космічні технології», де здобули  перемогу в номінації «Найтехнологічніший проект».

 

    З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки колективу були придбані новинки методичної літератури, наочні матеріали, розвивальні та дидактичні ігри.  Проведена підписка на періодичні видання: «Дошкільне виховання», «Вихователь-методист дошкільного закладу»,  «Медична сестра»

    У дошкільному закладі створені умови щодо підвищення самоосвіти педагогів. Методичний кабінет закладу забезпечує їх необхідною науковою, методичною літературою.  Вихователь - методист надає кваліфікаційні консультації з питань навчання і виховання дітей дошкільного віку. На допомогу вихователям організовуються виставки методичної літератури відповідно до плану роботи.

 

   Вихователі будують свою роботу з урахуванням поставлених на рік завдань, сучасних вимог в навчанні та вихованні. Як керівник закладу, я завжди підтримую та стимулюю творчу ініціативу працівників щодо вдосконалення освітньої роботи, заохочую творчі пошуки, дослідно-експериментальну роботу педагогів, а саме:  Макарова  Н.Г "Ознайомлення старших дошкільників з обрядами, звичаями та традиціями нашого народу у процесі підготовки до українських народних свят"; Онофрійчук О.В  "Виховання позитивного емоційно-ціннісного ставлення до природи, долучаючи дітей до посильної практичної діяльності в ній"

   Педагогічний колектив  постійно та наполегливо працював над проблемою: зміцнення фізичного здоров’я дітей через використання нетрадиційних методів оздоровлення  та створення розвивального-оздоровчого середовища. Поряд з традиційними технологіями фізкультурно-оздоровчої роботи, використовуємо  інноваційні технології:  елементи фітбол-гімнастики та  авторську  систему фізичного виховання М. Єфименка «Театр фізичного виховання та оздоровлення дітей дошкільного  віку»,  автор назвав її ще «тотальним ігровим методом», втіливши у цих словах своє кредо «грати щодня, грати постійно, грати завжди». За рахунок організації «Театру фізичного виховання», проведення нестандартних, сюжетних та ігрових фізкультурних занять з використанням оздоровчих методик (полоскання горла, дихальної  та пальчикової гімнастики, різних видів самомасажів, ранкової гімнастики, пробудження, виконання вправ на профілактику порушень постави, плоскостопості) дали позитивні зміни в зміцнені здоров’я малят. Формувалася у дітей система валеологічних знань про свій організм, про користь занять з фізичної культури,  про гігієну особисту та чистоту навколишнього середовища.  Залучалися батьки  до активної участі в оздоровчий роботі та у формуванні валеологічної  компетентності їх дітей.

  За результатами медико-педагогічного контролю вихованці закладу показують належний рівень фізичного розвитку, відповідно до вікових особливостей та вимог програми «ДИТИНА» володіють основними рухами і руховими навичками.

    З 2010 року колектив нашого закладу є учасником  благодійної  програми  «Навчання через дію». Головна мета програми «Навчання через дію» є   впровадження інноваційних методів навчання в систему освіти та сприяння розкриттю творчого потенціалу дітей дошкільного віку через гру.

 У межах програми «Навчання через дію», що є складовою проекту «Сприяння освіти», ми проводимо навчально-методичні семінари.        Досвід  роботи нашого педагогічного колективу свідчить, що використання конструкторів LEGO є надзвичайно доцільним та ефективним у діяльності закладу. Конструктори LEGO є цінним і незамінним методичним матеріалом, який доцільно інтегруємо у всі види діяльності дітей дошкільного віку. Поєднуючи в собі елементи гри й експериментування, конструкційна  діяльність стимулює розвиток у дітей логіко – математичного мислення, уяви, креативності і творчих здібностей.

       Колектив нашого закладу активно поширює свій педагогічний досвід на місто, так у вересні місяці на базі нашого закладу провели семінар-обмін досвідом «Інтеграція LEGO – технологій в освітній процес у дитячому навчальному закладі»,  педагоги нашого закладу презентували роботу з формування життєвої компетентності  дітей, знання і розуміння правил безпечної поведінки на вулиці з використанням  конструктора  LEGО.

       Належне місце в роботі дошкільного закладу займає співпраця зі школою №70.  Одним із чинників у досягненні високих результатів у співпраці були традиційні взаємовідвідування уроків у 1 класі школи №70 та занять старшої групи у закладі.

     Обстеження стану готовності дітей дошкільного навчання показало, що діти - випускники мають: на достатньому рівні (69%) розвинуті психічні процеси, добрі потенційні можливості щодо розвитку пізнавальних процесів; достатній (56%) і середній ( 44%)  рівні працездатності; достатній (34%) і  середній (76%) рівні розумової активності; сформовані навички навчальної діяльності (91%;). Діти мають достатній і середні рівні саморегуляції і самостійності, вміють слухати і виконувати вказівки дорослого, контролювати себе, оцінювати свої відповіді та  однолітків

    Вжиті завідувачем заходи щодо охоплення навчанням дітей 5- річного віку. Відповідно до Законів України «Про дошкільну освіту» (ст..19), «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст..32), на підставі листа Міністерства освіти і науки України від 07.05.2007 № 1/9-263 «Про організацію обліку дітей дошкільного віку», наказу управління освіти  Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації «Про організацію обліку дітей дошкільного віку у 2013 році», річного плану роботи ДНЗ №180, з метою своєчасного обліку дітей дошкільного віку (від народження до шести років), в закладі створено робочу групу з обліку дітей дошкільного віку, що мешкають на території, закріпленої за дошкільним закладом №180.

    Одним з пріоритетних напрямків керівника є забезпечення соціального захисту, збереження та зміцнення здоров’я дітей і працівників закладу.

Для виявлення дітей пільгового контингенту у вересні 2013 року було проведено соціальне опитування сімей. В ДНЗ № 180 дітей з багатодітних  3- сім’ї .

    Протягом навчального року на постійному контролі адміністрації закладу та батьківського комітету знаходились питання харчування дітей, якість медичного обслуговування, дотримання санітарно - гігієнічних вимог утримання,   протипожежної  безпеки,   безпеки   життєдіяльності  дітей   та працівників,   режим   дня,   трудова   дисципліна   працівників,   організація   роботи   за економним використанням енергоносіїв та води.

    Завдяки активній діяльності батьківському комітету, матеріально-технічна база дитячого садка у 2013/2014 навчальному році значно покращилась, а саме: ремонт медичного та методично кабінету; придбано меблі в  ігрові осередки: «Куточок Ряження», «Лікарня», «Кухня»; придбані штори у музичну залу; придбано килим в середню групу; замінено лінолеум на ІІ поверсі; пофарбовані ігрові майданчики; відшліфовано підлогу  у музичному залі  та методичному кабінеті (покрито лаком); придбано решітки на батареї.

    Члени батьківського комітету систематично були присутні на педагогічних радах, організовували роботу з громадськістю щодо залучення позабюджетних коштів та раціонального їх використанням.

Батьківський комітет вів  активну діяльність по залученню батьків до благоустрою території дошкільного закладу та проведенню ремонтних робіт.

 І тому сьогодні хочу висловити щиру подяку батькам наших вихованців за матеріальну підтримку та допомогу у вирішенні поточних питань та всьому колективу закладу за створення сприятливих умов перебуванні дітей в закладі. Дитячий садок – це особливий світ любові і добра, зі своїми радощами та прикрощами, переживаннями і досягненнями в якому дитина пізнає навколишній  світ і себе. А головне є те, що дошкільний заклад прагне бути тим місцем, де діти завжди можуть фізично розвиватись, зміцнювати здоров’я, реалізовувати свої здібності, товаришувати, весело і щасливо жити.

 

 

bottom of page