top of page

        Ми  хочемо запропонувати вам вправи, які можна робити, граючись разом з дітьми дошкільного віку,  адже наші діти живуть грою і дуже швидко втомлюються від цілеспрямованих навчальних завдань.

       Вправи можна виконувати в  в будь – яких комбінаціях  залежно від фізичних можливостей  дитини і дорослого, від розмірів приміщення  і часу, який у вас є. Виконуйте вправи у певній послідовності і дотримуйтеся її кожного заняття,  поступово вводити нові елементи.

       Приміщення для занять може бути будь – яке за величиною, головне, щоб воно добре провітрювалося і були  прибрані небезпечні предмети. Під час ігрових вправ малюк виконуватиме прості і зрозумілі дії, наслідуючи рухи різних тварин. Не обов’язково  дотримуватися тих назв, які пропонуємо ми. Можливо, ваша дитина придумає свої, знайде свій образ.

       Заняття принесуть вашій дитині задоволення і радість, а вам дозволять провести з дорогою людиною кілька хвилин, які  так рідко можна викроїти із нашого метушливого життя.

 

                                                                                        Розминка.

 

  1. Привітання.

Починайте і закінчуйте кожне заняття ритуальним привітанням, наприклад,  поклоном.

  1. Просиналки.

Найпростіші перші руки ранкової зарядки  повинні бути прості і природні,  потріть долоні 

3. «Потягушки».

Потягніться вгору, «штовхаючи небо», нахиліться з прямими ногами, «штовхаючи землю».

4. Повороти.

Ставши спиною один до одного, повернутися і поплескайте в долоні.

5. Збиваємо подушку.

Поплескайте  один одного по руках, ногах, корпусі по черзі правою і лівою руками. Поступово нарощуйте силу удару.

 

Вправи на координацію рухів.

 

Виконується окремо або послідовно, як один комплекс. На початку навчання вправу можна виконувати, стоячи біля стіни, тримаючись за неї рукою. Вихідне положення для всіх вправ (в. п.) – ноги разом, руки в сторони («тримати стінку»).

6. Чапля.

В.п. підніміть  ногу, зігнуту в коліні, вище пояса, повільно випрямите її вперед (носок витягнутий). Погляд спрямований уперед. Зігніть ногу в коліні та опустіть у в.п.  Повторіть вправу іншою ногою.

7. Ластівка.

В.п. підніміть ногу, зігнуту в коліні, вище пояса. Повільно випрямите ногу назад(носок витягнутий), одночасно нахиліть корпус вперед, руки вперед, руки в сторони («тримати стінки»). Погляд спрямований вперед. Повторіть вправу іншою ногою.

8. Дерево.

В.п. підніміть ногу, зігнуту в коліні, вище пояса. Випрямте ногу в сторону, п’ятка вперед, носок  до себе. Нога і корпус, витягнуті руки повинні становити одну лінію. Погляд спрямований в бік піднятої ноги.

9. Подивитися на місяць.

В.п. підніміть ногу, зігнуту в коліні, вище пояса. Заведіть її за спину і підніміть так, щоб стопа опинилася на рівні пояса. Руки в одну лінію спрямовані до зігнутої ноги. Погляд спрямований на стопу.

  Якщо малюк виконує вправи легко, робіть їх, стоячи  один навпроти одного. У цьому випадку в.п. буде позиція з піднятим коліном, руки в сторони (поки всі чотири руки не будуть виконані, нога не опускається).

10. Спіймай іграшку.

 Візьміть м’яку іграшку,  сядьте  один навпроти одного на відстані витягнутої руки малюка. Попросіть поставити руки на рівні грудей і киньте йому іграшку так, щоб він її обов’язково спіймав. Коли вправа буде виконуватися легко, поступово збільшуйте відстань. Предмет спочатку ловлять двома руками, потім однією. Найкраще для відпрацювання цієї вправи підходить м’який м’ячик розміром як тенісний.

11. Забери іграшку.

Покладіть іграшку між вами і намагайтеся схопити її однієї рукою – хто швидше.

12. Ладки.

Витягніть руку перед собою, покладіть її долонею вниз на долоню дитини. Малюк повинен намагатися  плеснути по вашій руці. Поміняйтеся ролями.

 

  Вправи на розтяжку.

 

13. Місточок

Сидячі на татові.

14.Місток із тата.

Малюк підповзає під тата і допомагає йому встати  на місточок, штовхаючи спиною.

15. Дістань іграшку.

Нахили із прямими ногами.

16. Жабка стомилася.

Сядьте на коліна один навпроти одного, візьміться за руки , допомагаючи  один одному, по черзі лягайте на спину .

17. Кільця із листочків.

Лежачи на животі, прогніться в спині і намагайтеся дістати ногами до потилиці.

18. Метелик.

Сядьте на підлогу,  стопи разом, розхитуючи коліна, намагайтеся  торкнутися ними підлоги. Допомагаючи татові, малюк стає вам на коліна.

19. Млинці.

Сидячи на підлозі, потягніться руками до носків ніг, лягаючи грудьми на прямі коліна («протягувати гарячий млинець»). Вирівнявшись, ляжте на спину і намагайтеся дістати  носками підлогу  за головою (ноги прямі).

20. Одягаємо валянки.

(Нахил до ноги. Ноги прямі, пальці рук в замку,  тягнутися долонями вверх. Поставте одну ногу на п’ятку  і з поворотом корпуса нахиліться до прямої ноги.

21. Павучок.

Встаньте  в низьку позицію: одна  нога  пряма , друга – зімкнута в коліні так, що спідниця  торкається п’ятки. Візьміться руками за підйоми стоп і перекочуйтеся з ноги на ногу, випрямляючи то одну, то другу.

                      Поради батькам

bottom of page