top of page

     Природа – розумний  і добрий вчитель. Дбайливий лікар, цікавий співрозмовник. Тільки глибоке розуміння ролі природи  в житті дитини допоможе педагогові  не лише розв’язувати завдання екологічного виховання  й ознайомлення з навколишнім, а й забезпечити оптимальний  загальний розвиток дітей у дошкільному закладі.

     З цією метою  в нашому дошкільному закладі створено еклого  – розвивальне середовище, а саме "екологічна стежина" - одна з ефективних елементів природничо-розвивального середовища.          

     Територія дошкільного закладу озеленена кущами, деревами; є зелені насадження. Щороку проводиться робота з благоустрою ділянки закладу: облаштуються клумби, оформлюються рабатки, висаджуються нові дерева, кущі, розбивається город ективних елементів природничо-розвивального середовища.

      

Екологічна стежина

      Вихователем середньої групи, Оленою Володимирівною, була складена мапа маршруту до  такої стежини: куточок саду, город, квітник, куточок лісу, годівнички для птахів, алея тюльпанів, тополі – сторожили, ділянка для відпочинку, мурашині стежки, квітучі кущі та запашні троянди.  Продумана вихователями взаємодія з природним середовищем на  екологічній стежці спряє  емоційному сприйняттю дітьми природного довкілля, розширенню знань про взаємозвязок людини і природи, розвитку пізнавальної, емоційної і вольової активності дошкільників, вихованню екологічно грамотної поведінки.

      Дієвою формою роботи в нашому закладі є дослідницько - пошукова діяльність, яка планується і реалізується щоденно як у повсякденному житті (найпростіші досліди, творчі вправи, короткочасні і довготривалі спостереження), природоохоронна і трудова діяльність, "хвилинки милування", так і на інтегрованих заняттях: "Лист від сороки", "Весняна мандрівка", "Прилетіли, лелеченьки ", "Ми цвітем в саду і лузі..."

        Оскільки у формуванні екологічного світогляду велике значення має приклад батьків, то педагогічний колектив ДНЗ значну увагу приділяє організації батьківського всеобучу з питань екологічного виховання: ігри-подорожі «Виховання любові до природи», бюро педагогічних послуг «Природа – джерело здоров’я і краси» , практикуми по розв’язуванню проблемно-ситуаційних та морально-логічних задач на екологічну тематику. Батьки є активними учасниками  природничих акцій: «Алея тюльпанів», «Різнобарв’я кольорове поруч з морозцем співа», екологічних трудових десантів  та виготовлення шпаківень.

 

 

 

 

Молодша група

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bottom of page